Kontakt

Zwrot podatku

Kiedy przysługuje nam zwrot podatku?

Nadpłata podatku występuje w sytuacji, gdy wartość zaliczek pobranych przez płatnika przewyższa wartość zobowiązania podatkowego ustalonego za dany rok. Zwrot nadpła-conego podatku otrzymamy również w przypadku, gdy nasze dochody nie przekroczyły kwoty wolnej od podatku. Warto także pamiętać o skorzystaniu z przysługujących nam ulg i odliczeń.

Co do zasady Urząd Skarbowy zobowiązany jest do zwrotu należnych nam pieniędzy w terminie 90 dni od daty złożenia zeznania podatkowego. Okres ten wydłuża się, gdy niezbędna jest korekta deklaracji, złożenie wyjaśnień lub poprawa błędów. Kwota nadpłaconego podatku może podlegać zaliczeniu na zaległe, bieżące bądź przyszłe zobowiązania podatkowe. Podatnik może ubiegać się również o zwrot podatku VAT, gdy wartość podatku naliczonego była wyższa od wartości podatku należnego. Zwrot nad-wyżki VAT następuje zwykle w ciągu 60 dni od dnia złożenia rozliczenia.

Czy chcesz dowiedzieć się jak obliczyć zwrot podatku?

Skorzystaj z oferty mKsięgowość i poznaj sposoby optymalizacji zobowiązań podat-kowych. Poznaj techniki racjonalizacji księgowości i dowiedz się jak skorzystać z możli-wości zwrotu podatku dochodowego. Obniżenie zobowiązań podatkowych wpłynie pozytywnie na rozwój Twojego przedsiębiorstwa. Nasi eksperci doradzą Ci jak wpłynąć na poprawę wyniku finansowego Twojej firmy. Z nami nauczysz się jak obliczyć zwrot podatku i zaoszczędzić dodatkowe pieniądze.